Sokol vede Čechy nejen k pohybu, ale byl, je a bude i hybatelem kulturních a společenských aktivit v republice. Se Sokolem se pojí mnoho slavných jmen a neméně důležité stávající i stále vznikající umělecké soubory, ať už pěvecké, folklorní sbory, nebo ochotnická a loutková divadla. Proto je sokolská kultura přirozeně i pevným kamínkem mozaiky týdne XVII. všesokolského sletu. Svoji rozmanitost představí na několika místech metropole.
Pro nejmenší se v Divadle Kampa chystá loutkové představení, a to vždy od 14:00 a od 16:00. Vystoupení sokolských pěveckých sborů bude naplánováno na úterý od 18:00. Folklorní soubory se široké veřejnosti představí ve středu od 18:00 v Musaionu – Letohrádku Kinských.
Stejně tak nezapomínáme na výstavy. Zatímco před šesti se konaly v prostorách v Tyršova domu, tentokrát se z vnitřních prostor přesuneme ven, protože výstavy pod širým nebem jsou dostupné široké veřejnosti. Pro XVII. všesokolských slet se chystá pět až sedm outdoorových výstav rozmístěných po pražských městských částech. Všechny se budou týkat jak jinak než tradice konání všesokolských sletů.
Spojení Sokola a významných jmen uměleckého života šlo vždy dohromady. Dva příklady za všechny. Na základě návrhů malíře Josefa Mánesa vznikl sokolský kroj, vytvořil sokolstvu první prapor, na jehož stuhách a hlavici se poprvé objevuje jím navržený sokolský znak, tak jak ho používáme dodnes. Letošní sletovou grafickou podobu vytvořil Jaromír 99, vlastním jménem Jaromír Švejdík, jedna z nejvýraznějších postav kulturní scény současnosti.